СБУ в борьбе с врагами Украины

Как бы ни называлась революция, социалистической, буржуазной или национальной, у нее есть одна принципиальная особенность - это снижение уровня безопасности как для населения, так и для государства в целом.

В отличие от государственного переворота, когда группа заговорщиков, опираясь на силовые органы государства, осуществляет смену руководителя страны, иногда даже незаметно для простых людей, - в революцию заговорщики максимально ослабляют и подавляют силовые ограны государства, чтобы осуществлять прямое насилие одной части населения над другой. При этом силовые органы государства либо полностью заменяются новыми, либо трансформируются в инструмент революционного насилия. Функция государства по обеспечению прав всех его граждан перестает выполняться, и те, кто имеют иную, чем у революционеров точку зрения либо замолкают, уходят в подполье, либо беруться за оружие.

Если в дореволюционном обществе существовало некое подобие согласия, споры между разными группами населения решались через референдумы, выборы, суды и т.п., проигравшая сторона соглашалась с решением легитимного органа, то в ходе революции споры решаются силой, так как нет легитимного органа однозначно признаваемого всеми сторонами конфликта. Такое состояние общества является гражданской войной.

Чтобы гражданская война не перешла в горячую фазу революционеры создают органы революционного насилия, либо трансформируют в них уже имеющиеся, с целью не допущения возможности несогласным гражданам организоваться и вооружиться, а также для пресечения пропаганды контрреволюционных взглядов. Все революции проходят фазу террора, без которого страна может превратиться в горящий котел, наполненный множеством различных ополчений, ведущих между собой непрерывную войну без каких либо правил. Причем со временем начинают воевать между собой и сами революционеры, т.к. дорвавшись до власти они не могут удовлетворить властолюбие всех своих вождей. Население начинает все больше дробиться на враждующие группировки. Почти сразу эти группировки начинают использоваться для решения своих политических задач другими государствами. Возникает угроза для территориальной целостности, а в перспективе и для самого существования государства, допустившего на своей территории язву революции.

Чтобы продемонстрировать то, какой перелом произошел в Украине и особенно в ее силовых ведомствах в ходе еврореволюции, мы публикуем сообщения с официального сайта Службы Безопасности Украины http://www.ssu.gov.ua, которые мы собрали в течение революционных событий конца 2013 - начала 2014 года.

Бѣлая Гвардiя

6 грудня 2013
Звернення ветеранів Служби безпеки України

Події останніх днів загострили внутрішньополітичну ситуацію в Україні, загальмували реалізацію стратегічних пріоритетів розвитку держави та негативно вплинули на її імідж у світі.

Право громадян України публічно і мирно висловлювати свою згоду чи незгоду з позицією влади, як це було у Києві та інших містах наприкінці листопада 2013 року, є беззаперечним досягненням новітньої української історії.

Окремим подіям цих днів, які несуть у собі ознаки правопорушень, оцінку повинен дати лише суд.

В іншому випадку під загрозою опиняться права громадян, загальновизнані демократичні норми і принципи права та інші засади конституційного ладу та суверенітету України.

Їхнє місце поступово займатимуть сумнівна політична або інша доцільність, хаос і безвідповідальність, що наочно продемонстровано під час надмірного застосування сили, захоплення та блокування приміщень органів державної влади і управління, провокацій та закликів до громадянської непокори.

Ми категорично засуджуємо такі дії і закликаємо до активного діалогу усіх учасників.

Відчуття відповідальності перед українським народом та наш досвід свідчать про те, що тільки власними силами українське суспільство і держава здатні розв’язати наявні проблеми.

Переконані, що мирному вирішенню немає альтернативи і докладатимемо до цього усіх зусиль.

М.Демиденко – голова Ради ВГО ветеранів СБУ «Щит»

В.Шеремета – голова ВГО «Українська асоціація ветеранів – співробітників спецпідрозділів по бортобі з корупцією та організованою злочинністю («К») Служби безпеки України»

С.Скорохватов – президент міжнародної асоціації ветеранів підрозділів антитерору «Альфа»

(Обратите внимание, как защитники "кровавого режима" осторожно высказываются. Ни одного ярляка или голословного обвинения, даже имен не называют. Осторожность и сдержанность просто зашкаливают. - БГ).

6 грудня 2013
Заява Громадської ради при Службі безпеки України щодо ситуації в країні

Громадська рада при Службі безпеки України висловлює глибоку занепокоєність з приводу насилля, яке мало місце вранці 30 листопада на Майдані Незалежності, та провокацій біля адміністративних будівель у Києві 1 грудня.

Підтримуючи громадянські ненасильницькі акції, що демонструють небайдужість до долі країни і є реалізацією права на вільне вираження поглядів і переконань, а також прагнення до асоціації з Європейським Союзом, ми водночас звертаємося до політиків, посадовців, громадян із закликом виявити мудрість, витримку, не допустити провокацій та силових протистоянь.

Закликаємо до об’єктивного розслідування та притягнення до відповідальності винних у протиправних діях.

Організатори мирних зібрань та представники влади повинні усвідомлювати свою обопільну відповідальність за безпеку людей.

Неухильне дотримання Конституції та законів України є обов’язком кожного громадянина.

8 грудня 2013
Повідомлення для ЗМІ

Сьогодні, 8 грудня ц.р., до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено дані за фактом вчинення окремими політиками незаконних дій, спрямованих на захоплення державної влади.

Розслідує це кримінальне провадження за ч.1 ст. 109 Кримінального кодексу України Головне слідче управління Служби безпеки України.

(Дальше идет информация, что защитные меры принимаются. Как показала история, они были недостаточны или были некомпетентны их исполнители. - БГ)

13 грудня 2013
Повідомлення для ЗМІ

У зв’язку з непоодинокими анонімними повідомленнями про замінування об’єктів з масовим перебуванням людей та погрозами вчинити вибухи, що мали місце у листопаді та грудні цього року на фоні складної ситуації в центральних районах столиці, Антитерористичний центр при СБ України у порядку, визначеному законодавством України, був вимушений привести у готовність суб’єкти боротьби з тероризмом на території Київського регіону.

Відповідне рішення прийнято згідно із Законом України «Про боротьбу з тероризмом» та іншими нормативно-правовими актами, що регламентують функціонування загальнодержавної системи боротьби з тероризмом.

Заходи, що здійснюються підрозділами Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства інфраструктури, інших суб’єктів боротьби з тероризмом та органів виконавчої влади, спрямовані виключно на забезпечення безпеки населення і недопущення злочинної діяльності з терористичною метою.

Ці заходи є гласними і мають у першу чергу запобіжний характер. Вони передбачають постійний міжвідомчий обмін інформацією, перевірку готовності сил і засобів, у тому числі систем екстреного оповіщення.

З метою запобігання виникненню загрози життю і здоров’ю жителів та гостей Києва, підтвердження або спростування версії про загрози терористичного характеру здійснюються заходи із перевірки анонімних погроз вчинити вибухи та встановлюються правопорушники, з’ясовуються їхні мотиви. Про це інформується громадськість.

25 грудня 2013
Повідомлення для ЗМІ

Останнім часом у засобах масової інформації висловлюються припущення щодо прийнятих Службою безпеки України рішень про заборону в’їзду в Україну окремим іноземним громадянам начебто згідно з певним «списком».

У зв’язку з цим Служба безпеки України повідомляє, що у листопаді-грудні ц.р. відповідно до п. 1 ст. 13 Закону України «Про правовий статус іноземців» в інтересах забезпечення національної безпеки України прийнято рішення щодо тимчасової заборони в’їзду в Україну ряду іноземних громадян.

Рішення стосовно кожної особи приймалося окремо, а не за т.зв. «списком», який розповсюджують ЗМІ.

Рішення про заборону в’їзду іноземним громадянам та особам без громадянства на територію України є одним із інструментів забезпечення державою захисту свого суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності, економічного, науково-технічного і оборонного потенціалу України.

Такі рішення прийняті відповідно до чинного законодавства України, зокрема, законів України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» та «Про основи національної безпеки України».

30 грудня 2013
Повідомлення для ЗМІ Управління СБУ в Запорізькій області

25 грудня ц.р. приблизно о 10 год. 35 хв. громадянкою Коротченко Катериною Григорівною на сторінці в соціальній мережі «Facebook» розміщено пост з фотографіями журналістки Тетяни Чорновіл, підписаний наступними словами: «Давайте надалі мирно стояти, створювати надзвичайно важливі об’єднання «Майдан», поки нас усіх не повбивають. Ось до чого призводять мирні протести. Тут вже не протести потрібні, а революція – зі зброєю та боротьбою».

Далі, з інтервалом 10 хвилин Коротченко К.Г. розмістила наступний пост, підтриманий рядом інших користувачів, такого змісту: «Кто подскажет, где в Запорожье можно записаться на уроки стрельбы»

А о 17 год. 50 хв. розміщено запис: «Шановні українські чоловіки, мабуть вже час брати зброю, ви як гадаєте?».

Зважаючи на те, що були відсутні будь-які підтверджуючі дані щодо того, ким саме розміщені в соціальній мережі «Facebook» пости: Коротченко К.Г. або іншою особою від її імені, а відтак не встановлені всі обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, та враховуючи необхідність надати оцінку матеріалам та визначитись з наявністю ознак кримінального правопорушення, 27 грудня ц.р. слідчим УСБУ в Запорізькій області в телефонному режимі з Коротченко К.Г. було проведено бесіду.

У ході бесіди Коротченко К.Г. підтвердила, що вона дійсно розміщувала такі публікації на своїй сторінці в соцмережі, але написала це, будучи обуреною діями злочинців, які причетні до побиття журналістки Т.Чорновол в м. Києві. З її слів, у своїх висловлюваннях вона намагалась звернути увагу представників правоохоронних органів до дієвого захисту законних прав та інтересів громадян й суспільства, і не мала не меті здійснювати заклики, спрямовані саме на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

Під час бесіди, Коротченко К.Г. також завірила слідчого, що вказані висловлювання будуть нею негайно добровільно видалені зі сторінки зазначеної соціальної мережі.

Крім цього, Коротченко К.Г. повідомила слідчому, що згодна дати більш детальні пояснення щодо вказаних фактів в адміністративній будівлі УСБУ в Запорізькій області, якщо отримає офіційне запрошення.

Наступного дня записи Коротченко К.Г. були видалені, у зв’язку з чим необхідність в співбесіді з нею відпала.

Враховуючи, що наразі немає даних про обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.109 КК України, на даний час відсутні підстави до реєстрації кримінального правопорушення в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.

(Удивительно в вышеприведенном сообщении не то, как защитники "кровавого режима" отреагировали на преступные заявления, а то, что они пересказали содержимое этой крамолы на своем официальном сайте. - БГ)

22 сiчня 2014
У Службі безпеки України відбулись заходи з нагоди Дня Соборності та Свободи України

22 січня у Службі безпеки України відбулися заходи з нагоди Дня Соборності та Свободи України. У зверненні з нагоди державного свята до співробітників СБ України Голова Служби генерал-майор Олександр Якименко наголосив: «Після здобуття Україною незалежності ми відзначаємо цю значущу історичну подію, яка підтвердила та скріпила всенародне прагнення бачити країну цілісною та неділимою, як державне свято. Героїчні сторінки священної боротьби Українського народу за свободу та соборність засвідчили його силу та нескореність, наблизили незалежність нашої Батьківщини».

Заходи з нагоди Дня Соборності та Свободи України відбулися у всіх регіональних органах СБ України.

(А в это время на Грушевского более радикальные сторонники "священной борьбы украинского народа" с зажигательными бомбами, палками, цепями и даже катапультами избивали защитников правопорядка. - БГ)

27 сiчня 2014
Щодо попередження злочинних дій, спрямованих на ослаблення держави

Останні події в державі призвели до напруги у суспільстві внаслідок протиправних дій окремих радикально налаштованих організацій та громадян.

Поряд з проявами екстремізму почастішали анонімні погрози підриву гідроелектростанцій, а також об’єктів атомної енергетики, пошкодження яких може мати непередбачені особливо тяжкі наслідки для населення України та сусідніх держав.

Події, які відбуваються навколо об’єктів національної енергетичної системи негативно позначаються на рівні безпеки нашої держави та створюють загрозу її функціонуванню, а також життю і здоров’ю громадян.

Служба безпеки України попереджає, що можливі захоплення, зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе народногосподарське чи оборонне значення, з метою ослаблення держави, порушення громадської безпеки, залякування населення, впливу на прийняття рішень органами державної влади чи місцевого самоврядування передбачені ст.113 (диверсія) та ст.258 (терористичний акт) Кримінального Кодексу України, за вчинення яких законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

31 сiчня 2014
Відбулась зустріч Голови Служби безпеки України із Надзвичайним та Повноважним послом США в Україні

Сьогодні, 31 січня ц.р., відбулась зустріч Голови Служби безпеки України Олександра Якименка із Надзвичайним та Повноважним послом Сполучених Штатів в Україні Джеффрі Р. Пайєттом.

Під час зустрічі, яка відбулась у конструктивному руслі, сторони обговорили низку питань, пов’язаних з пошуком шляхів виходу з кризової ситуації в Україні.

7 лютого 2014
Заява Громадської ради при Службі безпеки України

Сьогодні наша країна переживає глибоку суспільно-політичну кризу. Виникла реальна загроза суверенітету і територіальній цілісності України. Послаблюється спроможність держави забезпечувати права і свободи громадян. Під загрозою майбутнє нашої Батьківщини.

Це черговий раз змушує висловити нашу позицію.

Громадська рада висловлює жаль з приводу кровопролиття та загибелі людей під час масових акцій протесту в Києві. Щиро співчуваємо родинам і близьким загиблих.

Ми висловлюємо глибоку стурбованість з приводу цих подій. Особливо непокоять зумовлені політичними мотивами погрози терористичного характеру, анонімні повідомлення про мінування об’єктів підвищеної небезпеки. Такі дії неприпустимі з огляду як на національну, так і на міжнародну безпеку.

Наголошуємо – ефективне запобігання тероризму та іншим загрозам національній безпеці можливе тільки за умови об'єднання зусиль держави й громадянського суспільства. Ці зусилля повинні сприяти утвердженню в суспільстві гуманізму, толерантності, політичного плюралізму, принципової неприйнятності крайніх насильницьких методів розв'язання конфліктів, як це передбачено Законом України «Про основи національної безпеки України».

Громадська рада упевнена – Служба безпеки України використає усі законні інструменти для захисту співгромадян і держави, забезпечить умови для політичних переговорів та врегулювання кризи. Закликаємо всіх захисників Вітчизни бути вірним Присязі, дотримуватися норм права та статутів. На вас покладається особлива місія захисту України від свавілля й беззаконня.

Звертаємося до представників територіальних органів влади та місцевих громад: дійте лише в межах повноважень, визначених Конституцією та законами України. Неприпустимі заяви із протиправними закликами до іноземного втручання у внутрішні справи України, міжрегіонального протистояння, порушення територіальної цілісності держави. Утримуйтесь від дій та заяв, що можуть стати на перешкоді мирному врегулюванню суспільно-політичної кризи.

Закликаємо всі політичні сили на всіх теренах України виявити мудрість, утриматися від поширення непримиренних ідей і закликів, зупинити протистояння, повернутися до політичного діалогу, об’єднати зусилля для подолання системних проблем і чинників, які зумовили радикалізацію суспільних настроїв.

З часу проголошення незалежності Україна являла приклад поміркованості та мирної розбудови держави. Ми уникли громадянського конфлікту навіть у буремні 90-ті роки і зараз маємо зберегти мир як найцінніше цивілізаційне надбання українського народу.

Ми і наші діти мають жити в заможній демократичній країні, з якою рахувалися б і далекі, і близькі держави. Таку країну не побудувати на розбраті і кровопролитті.

(Государство упорно продолжает демонстрировать свою слабость и толерантность к мятежникам, и как следствие страна начинает разваливаться. - БГ)

8 лютого 2014
Повідомлення для ЗМІ

6 лютого ц.р. на підставі звернення народного депутата України Івана Стойка щодо внесення в порядок денний Верховної Ради Автономної Республіки Крим питання про необхідність втручання Росії для захисту інтересів кримчан Головним слідчим управлінням СБ України у Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстроване кримінальне провадження за фактом кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.14, ч.1 ст.110 Кримінального кодексу України (готування до посягання на територіальну цілісність і недоторканість України).

За рішенням Генеральної прокуратури України розслідування доручено слідчому відділу Головного управління СБУ в АР Крим.

9 лютого 2014
Інформаційне повідомлення

У зв’язку із різким зростанням кількості повідомлень щодо проявів терористичного характеру, а саме замінування об’єктів з масовим перебуванням людей, наявністю погроз вчинення вибухів, в т.ч. на об’єктах підвищеної небезпеки (атомні та гідроелектростанції, об’єкти критичної інфраструктури, міжнародні аеропорти України «Бориспіль», «Київ», «Львів», «Харків», «Дніпропетровськ», «Донецьк», «Сімферополь», залізничних та автовокзалів, магістральних трубопроводів, блокування приміщень органів виконавчої влади і управління, а також закликів до захоплення об’єктів, які мають на зберіганні значні обсяги озброєння, а також спроба 07.02.2014 захопити пасажирський літак, Антитерористичний центр при СБ України у порядку, визначеному законодавством України, вимушений привести у готовність суб’єкти боротьби з тероризмом на території держави.

Відповідне рішення прийнято згідно із Законом України «Про боротьбу з тероризмом» та іншими нормативно-правовими актами, що регламентують функціонування загальнодержавної системи боротьби з тероризмом.

Заходи, що здійснюються підрозділами Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства інфраструктури, інших суб’єктів боротьби з тероризмом та органів виконавчої влади, спрямовані виключно на забезпечення безпеки населення і недопущення злочинної діяльності з терористичною метою.

Ці заходи є гласними і мають у першу чергу запобіжний характер. Вони передбачають постійний міжвідомчий обмін інформацією, перевірку готовності сил і засобів, у т.ч. систем екстреного оповіщення.

З метою запобігання виникненню загрози життю і здоров’ю населення України, підтвердження або спростування версії про загрози терористичного характеру здійснюються заходи із перевірки анонімних погроз вчинити вибухи та встановлюються правопорушники, з’ясовуються їхні мотиви. Про це інформується громадськість.

(13 декабря 2013 года готовность была объявлена только в Киевском регионе, теперь ее объявили по всей стране, но как в Киеве не смогли предотвратить эскалацию конфликта, так и в Западной Украине не смогли предотвратить мятеж 18 февраля 2014 г. - БГ)

18 лютого 2014
Cпільна заява Голови Служби безпеки України Олександра Якименка та в.о. Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка

Екстремісти з опозиції перейшли межу – вони вбивають на вулицях столиці України ні в чому невинних людей, знущаються над жінками, палять і підривають будинки та автомобілі. У центрі Києва розпочинається хаос. При цьому лідери опозиції по телефону здійснюють режисуру цих злочинів. Їхня мета одна – навіть ціною людської крові дістатися до владних крісел.

Ми не можемо допустити подальшого нагнітання конфлікту. Пересічні громадяни звертаються до влади із закликами навести порядок, повернути стабільність і мир в Україну.

Ми закликаємо лідерів опозиції негайно заспокоїти протестуючих, припинити збройне протистояння і повернутися за стіл переговорів.

Застерігаємо гарячі безвідповідальні голови опозиції – у влади є сили, щоб навести порядок. І ми, якщо буде продовжуватися безлад, будемо змушені вдатися до жорстких дій. Треба дати режисерам безпорядку рівно годину часу. У разі, якщо о 18.00 безчинства не припиняться, ми будемо зобов’язані навести порядок всіма засобами, передбаченими законом.

(Реализовать эту угрозу и навести порядок они так и не решились. Воля властей оказалась парализованной, цепочка общественных рефлексов властвования-подчинения распалась, анархия стала реальностью. Причем воля властей была скована не личными слабостями руководителей, а объективными обстоятельствами. После этого заявления уже примерно в 19 часов поступило сообщение о захвате Ивано-Франковской госадминистрации, еще через 2 часа были захвачены администрации во Львове и Тернополе, а в течение суток мятежники захватили всю Западную Украину с силовыми ведомствами и военными складами. Дальнейшая реализация силового сценария означала раскол страны и гражданскую войну в масштабах всей страны. Возможно, что руководители страны должны были учесть тот факт, что уже наступило новое состояние общества (мира уже нет и долго не будет) и они должны рассматривать себя как субъект войны. Старая Украина умерла и пора включаться войну за новое государство. Они до конца пытались договориться с теми, кто не собирался договариваться и уже вел с ними настоящую войну. - БГ)

19 лютого 2014
Повідомлення для ЗМІ

19 лютого 2014 року Службою безпеки України розпочато досудове розслідування за фактом вчинення окремими політиками незаконних дій, спрямованих на захоплення державної влади.

Кримінальне провадження за ч.1 ст.109 Кримінального кодексу України розслідується Головним слідчим управлінням Служби безпеки України.

(Чем же они занимались с 8 декабря 2013 года после аналогичного заявления? Возможно, что в декабре страна еще не прошла точку невозврата и жесткие меры тогда были бы актуальны. - БГ)

21 лютого 2014
Повідомлення для ЗМІ

Ситуація, яка склалася на сьогодні в Україні, свідчить про спроби окремих політиків, представників органів місцевого самоврядування, лідерів громадських об’єднань, радикально налаштованих осіб, створити підґрунтя для ескалації громадянського конфлікту, поширення автономістських і сепаратистських настроїв серед населення, що може призвести до припинення існування нашої держави як унітарної та втрати нею державного суверенітету.

Окремі депутати різних рівнів розпочали вести сепаратні переговори з представниками іноземних держав. Вже відкрито відбуваються консультації про можливий розділ країни на декілька частин у порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Це може призвести до ескалації протистояння між різними верствами населення, розпалювання національної чи релігійної ворожнечі та військового конфлікту.

Зважаючи на викладене, Службою безпеки вживатимуться жорсткі заходи з припинення посягань на територіальну цілісність і недоторканність України та притягнення причетних до такої діяльності осіб до кримінальної відповідальності.

(Вот и наступила точка перелома! Дальше это уже другая спецслужба, другого "нового" государства. Верховный главнокомандующий и президент страны в Харькове, а его подчиненные уже ему изменили и начали превращение спецслужбы в орган революционного насилия. - БГ)

21 лютого 2014
Повідомлення для ЗМІ

На підставі заходів, вжитих у державі для врегулювання суспільної кризи та зміцнення політичного діалогу, у встановленому законодавством порядку Службою безпеки України прийнято рішення про пониження ступеня готовності суб’єктів боротьби з тероризмом, який був запроваджений 19 лютого поточного року. (Это в то время, когда снайперы в центре города расстреливают граждан с обеих сторон противостояния. - БГ)

Його наслідком є і припинення підготовки до проведення антитерористичної операції.

Служба безпеки України заявляє, що у межах визначеної законодавством компетенції продовжує виконання завдань із захисту інтересів громадян і суспільства від терористичних посягань.

22 лютого 2014
Заява Служби безпеки України

Співробітники Служби безпеки України залишаються вірними Присязі, продовжують дотримуватись норм права та військових статутів, виконувати покладені на них Законом завдання та службові обов’язки.

(Вот яркий пример несовершенства демократических присяг, которые даются не конкретной личности, как было при монархии, а трудноопределяемому понятию "народ". А еще труднее определить, что есть верность народу, который разделен на группы по партийной и идеологической ориентации, а в случае гражданского конфликта каждая из сторон будет считать себя более верной народу, чем другая. - БГ)

22 лютого 2014
АНОНС

Валентин Наливайченко, призначений парламентом Уповноваженим по контролю за діяльністю Служби безпеки України, запрошує до спільної роботи представників самооборони Майдану, громадських активістів та ЗМІ.

Він повідомив, що СБУ віднині є відкритою для українських громадян, і запрошує на першу ж робочу нараду щодо наступних кроків активістів Майдану та Самооборони.

Зустріч відбудеться о 21.00 за адресою: вул. Володимирська 33. "Приходьте - будемо разом працювати. Зробимо Службу безпеки по-справжньому українською", - сказав Наливайченко.

(Дальнейшие шаги Служба обсуждает только с одной стороной конфликта - с революционерами, активистами майдана. О другой стороне не упоминается. Те, кто сочувствовал антимайдану фактически объявлены неукраинской частью страны и, соответственно, врагами. - БГ)

22 лютого 2014
Шановні громадяни!

За телефонами гарячої лінії Ви можете цілодобово звернутися до оперативного чергового Служби безпеки України та повідомити інформацію щодо загроз державній безпеці, загроз терористичного характеру та з інших питань, які входять до компетенції Служби безпеки.

Також, за цими номерами Ви можете звернутися до Служби безпеки України щодо з’ясування долі громадян, які зникли під час акцій протесту - їх розшук буде здійснюватись спільно з органами внутрішніх справ України.

Номери гарячої лінії:

Центрального управління Служби безпеки України – 0-800-501-482;

ГУ СБУ у м. Києві та Київській області – 044-281-53-02.

Про номери телефонів гарячих ліній регіональних органів Служби безпеки України Ви можете дізнатися на відповідній сторінці сайту СБУ.

23 лютого 2014
Наливайченко в СБУ домовився про спільну роботу з громадськими активістами Майдану

Валентин Наливайченко, призначений парламентом Уповноваженим по контролю за діяльністю Служби безпеки України, домовився про спільну роботу з громадськими активістами Майдану.

Під час зустрічі, яка відбулася сьогодні в СБУ, Наливайченко обговорив найближчі дії Служби. Він поінформував активістів, що зустрівся з представником Меджлісу кримських татар Мустафою Джемілєвим, і СБУ вже діє на упередження сепаратистських проявів в Криму.

Також Наливайченко запевнив у тому, що разом з активістами буде контролювати, щоб СБУ негайно вжило заходів для затримання правопорушників, які вбивали людей, організаторів, які організовували масові вбивства, і керівників, які віддавали злочинні накази. "Біля камери Пукача є вільні місця. І СБУ має доставити туди високопосадовців, які винні у кровопролитті", - сказав Наливайченко.

24 лютого 2014
Постанова Верховної Ради України

Верховна Рада України призначила Валентина Наливайченка Головою Служби безпеки України. За відповідну постанову проголосувало 333 народні депутати.

Виступаючи з парламентської трибуни, Наливайченко наголосив: "Маємо зупинити дві ключові загрози для нашої держави. Перша - все, що загрожує безпеці людини, дитини у кожному куточку нашої держави. Друга ключова загроза - це розбалансованість і нескоординованість усієї правоохоронної системи, яка, на жаль, розвалена і поки не відповідає критеріям законності.

Саме над подоланням цих загроз я працюватиму і звітуватиму перед кожним народним депутатом, перед кожним громадянином України".

3 березня 2014
Валентин Наливайченко звернувся до особового складу Головного управління СБУ в АР Крим і Управління СБУ у Севастополі

Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко звернувся до особового складу Головного управління СБУ в АР Крим і Управління СБУ у Севастополі.

«З дня створення Служби безпеки України усі співробітники склали присягу на вірність Українському народу. У Законі «Про Службу безпеки України» наш народ визначив для кожного з нас обов’язком захист прав і свобод громадян, збереження територіальної цілісності України, захист інтересів держави.

Жодного разу в своїй історії жоден чесний співробітник Служби не переходив на бік кримінальних ватажків, корупціонерів або будь-яких інших правопорушників – сепаратистів. Для кожного офіцера вірність присязі – не прості слова. Звертаюсь до кожного співробітника – це наша з вами держава. Це персональна відповідальність кожного.

(Такие увещания могут говорить о том, что по мнению данного чиновника наступило время, когда честные офицеры могут перейти на другую сторону, т.е. честность украинской стороны ставится им под сомнение. Подобные взгляды для правоохранителя вполне возможны, т.к. власть захвачена новыми руководителями в результате мятежа, не все ее признают легитимной и мятежники это понимают - БГ)

Пріоритетом у діяльності Служби безпеки України є забезпечення безпеки громадян України та попередження будь-яких загроз життю людей.

Я як голова СБУ несу відповідальність за подальшу долю представників особового складу, які дотримуються присяги на вірність народу України, та членів родин співробітників.

З 24 лютого цього року громадяни України, Верховна Рада України як єдиний вищий законодавчий орган Українського народу, Уряд, нове керівництво Служби безпеки України закликаємо та дивимось на кожного із Вас – неухильно виконуйте визначені Законом та Конституцією України обов’язки. Увесь суверенітет та сила Української держави і народу з вами. Ви маєте бути з Українським народом.

Служимо Українському народу!»

(Дальнейшие сообщения показывают, что уже через 10 дней после переворота страна начала разваливаться и в ней появилась организованная оппозиция не признающая законность новой власти и требующая помощи от союзников старой власти, т.е. дружественных держав, как это было практически во всех революциях - БГ)

5 березня 2014
Управлінням СБУ в Миколаївській області відкрито кримінальне провадження за фактами посягання на територіальну цілісність України

4 березня ц.р. слідчими Управління СБУ в Миколаївській області відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.2 ст.110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) за фактами численних закликів у друкованих листівках та соціальних мережах щодо організації 5 березня активістами проросійських рухів акції «Ни шагу назад!» у центрі м.Миколаєва.

Виходячи зі змісту цих закликів його організатори планують захопити органи місцевого самоврядування з метою незаконного обрання нового керівництва міста та звернутися до Російської Федерації про введення в регіон її військ із перспективою подальшого виходу Миколаївської області зі складу України.

Управління СБУ наголошує, що спільно з УМВСУ в Миколаївській області вживатиме вичерпних заходів щодо виявлення, затримання та притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до вчинення правопорушень.

Санкція ч.2 ст.110 Кримінального кодексу України передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

6 березня 2014
У Донецьку Служба безпеки України затримала Павла Губарєва

6 березня ц.р. близько 16 години у м. Донецьк співробітники Служби безпеки України затримали громадянина України Павла Губарєва. Самопроголошеного «губернатора» Донеччини затримано на його квартирі за санкцією суду.

Стосовно зловмисника розпочато кримінальне провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч.2 ст 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ст. 341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд). (Такую же статью можно было применить и к организаторам евромайдана - БГ)

6 березня 2014
СБУ розпочато кримінальне провадження за фактом посягання на територіальну цілісність та недоторканність України

6 березня ц.р. Головним слідчим управлінням СБ України розпочато досудове розслідування за фактом порушення депутатами Верховної ради АР Крим порядку, встановленого Конституцією України. Депутати, діючи умисно, з метою зміни меж території України на позачерговому пленарному засіданні ухвалили рішення про входження АР Крим до складу Російської Федерації як її суб’єкта.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

6 березня 2014
За фактом дій, спрямованих на насильницьке повалення конституційного ладу України розпочато досудове розслідування

Головне слідче управління СБ України здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому Генеральною прокуратурою України, стосовно голови Верховної Ради АР Крим Володимира Константинова та «самопроголошеного» голови Ради міністрів АР Крим Сергія Аксьонова за ч.1 ст 27 та ч.1 ст.109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

6 березня 2014
СБУ та МВС вилучили дві "Ауді" та "Мерседес" колишнього Генпрокурора

На виконання доручення Генеральної прокуратури України щодо виявлення рухомого і нерухомого майна, що належить колишнім високопосадовцям, Службою безпеки України спільно з органами МВС вилучено автомобілі представницького класу – дві «Ауді» А8 та «Мерседес» S550, які обслуговували колишнього Генерального прокурора України Віктора Пшонку .

Іномарки знаходились у закритому боксі одного з режимних підприємств Києва. Під час огляду автомобілів в одній з «Ауді» та в «Мерседесі» виявлено додаткові реєстраційні номери, які органами ДАІ фактично не видавалися.

Встановлено, що вказані автомобілі зареєстровані на близького родича заступника прокурора Київської області. Їхня орієнтовна загальна вартість становить понад 150 тисяч доларів США.

Наразі автомобілі вилучено для визначення їх подальшої долі згідно з чинним законодавством.

(Странное сообщение приведено выше. ГПУ поручило выявить, а они изъяли. Непонятно почему. Не сказано, есть ли в наличии этих машин у генпрокурора состава преступления, входящего в компетенцию СБУ, да такого, что необходимо делать официальное сообщение. Может они заигрывают перед революционным гумусом, который думает, что генпрокурор страны не должен ездить на таких крутых иномарках, а должен передвигаться только на отечественном "Запорожце" - БГ)

6 березня 2014
На Київщині правоохоронці виявили цех із виготовлення світлошумових гранат

5 березня ц.р. в с. Красилівка Броварського району Київської області правоохоронці виявили цех із виготовлення світлошумових гранат та безпосередньо самі вироби, які можливо, використовувались проти учасників мирних масових заходів на Майдані Незалежності.

Цех був розташований на території фермерського господарства, яке належить депутату Красилівської сільради, раніше засудженого за розбійний напад. Встановлено, що він особисто з двома спільниками виготовляли зазначені спецзасоби і доставляли їх у центр Києва. Наразі слідство встановлює осіб, які отримували гранати безпосередньо на Майдані.

Вказаний факт внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за попередньою кваліфікацією кримінального правопорушення, передбаченого ст. 263-1 (незаконне виготовлення, переробка чи ремонт вогнепальної зброї або фальсифікація, незаконне видалення чи зміна її маркування, або незаконне виготовлення бойових припасів, вибухових речовин чи вибухових пристроїв) Кримінального кодексу України.

Вилучені спецвироби направлено на вибухо-технічну експертизу.

(Опять странное сообщение. Почему в стране, занимающей не самое последнее место в мире по производству оружия, светошумовые гранаты для защиты столицы от мятежников производили три мужика на ферме под Киевом? - БГ)

7 березня 2014
У Лікарні СБУ проходять лікування майданівці

З 5 березня у Лікарні відновного лікування Військово-медичного управління Служби безпеки України у місті Бровари перебувають на стаціонарному лікуванні 30 громадян України, постраждалих під час протистояння у Києві у лютому.

Попередній медичний огляд постраждалих майданівців лікарі СБУ здійснили безпосередньо у медичних пунктах самооборони.

Ті, хто потребував додаткового обстеження та стаціонарного лікування були направлені до Лікарні, де їм надають допомогу висококваліфіковані фахівці – хірурги, терапевти, невропатологи, лікарі-фізіотерапевти.

Пацієнтам надається також психологічна допомога.

7 березня 2014
Суд обрав міру запобіжного заходу П. Губарєву

7 березня Шевченківський районний суд м. Києва задовольнив клопотання Головного слідчого управління СБ України про обрання запобіжного заходу тримання під вартою терміном на 2 місяці щодо громадянина України Павла Губарєва.

Стосовно нього розпочато кримінальне провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч.2 ст 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ст. 341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд).

8 березня 2014
Службу безпеки посилено жінками

Служба безпеки України повертається до стандартів європейської гендерної політики - на низку керівних посад призначено жінок. Відтепер жінки представлені у керівництві Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки, очолюють Центр міжнародного співробітництва, Військово-медичне управління, Центр взаємодії із засобами масової інформації та громадськістю.

(В коммунистический праздник орган революционного насилия уделил внимание европейской половой политике. - БГ)

(Дальше идут сообщения о том, что недовольные революцией не сидели тихо, а действовали и искали помощь у сильных соседей. Без внешней помощи пока не обходилась ни одна гражданская война, которая является неизбежным следствием любой политической революции. Вспомните французскую революцию, когда жирондисты объявили войну Австрии за то, что она помогала контрреволюционерам; или русскую революцию, когда страны Антанты открыто помогали белым. - БГ)

10 березня 2014
Служба безпеки України розслідує 16 кримінальних проваджень щодо дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу та посягання на територіальну цілісність і недоторканність України

Головним слідчим управлінням Служби безпеки України здійснюється досудове розслідування у розпочатих у лютому-березні цього року 16 кримінальних провадженнях за фактами незаконних посягань на державний суверенітет та територіальну цілісність України, дій, спрямованих на насильницьку зміну конституційного ладу, сепаратистських закликів.

Так, Головне слідче управління провадить досудове розслідування за ст.14 та ч.1 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України про готування до посягання на територіальну цілісність і недоторканність України за фактом прийняття 4 лютого ц.р. на засіданні Президії ВР АР Крим рішення про необхідність втручання Російської Федерації в ситуацію, яка склалася в Україні.

Також розслідується кримінальне провадження за ч.2 ст.110 Кримінального кодексу України від 24 лютого ц.р. щодо публічних закликів до вчинення дій з метою зміни меж території України та порушення порядку, встановленого Конституцією України, про приєднання м. Севастополя до Російської Федерації, які були проголошені на мітингу 23 лютого ц.р. у м.Севастополі.

Cлідчий відділ УСБУ в Донецькій області здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч.1 ст.110 Кримінального кодексу України від 27 лютого ц.р., щодо розповсюдження в мережі Інтернет матеріалів про проголошення Комітетом народного порятунку Донбасу Народної Республіки Донбас.

Цього ж дня слідчим відділом ГУ СБУ в АР Крим розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч.2 ст.258 (терористичний акт) та ст.341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд) Кримінального кодексу України про збройне захоплення невстановленими особами адміністративних будівель Верховної Ради та Ради міністрів Криму, порушення громадської безпеки, залякування населення та створення небезпеки життю і здоров’ю громадян.

Головним слідчим управлінням СБУ здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні від 3 березня ц.р. про те, що у період з 27 лютого до 2 березня ц.р. голова Верховної Ради Автономної Республіки Крим Константинов В.А. за попередньою змовою із депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим Аксьоновим С.В. та озброєними невстановленими особами вчинили дії з метою насильницького повалення конституційного ладу України.

4 березня ц.р. заступником Генерального прокурора України складено письмові повідомлення про підозру Константинову В.А. та Аксенову С.В. за ч.1 ст.109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України. Судом винесено постанову про їхнє затримання. Цих громадян оголошено у розшук.

Слідчі УСБУ у Дніпропетровській області розслідують два кримінальні провадження за ч.2 ст.110 Кримінального кодексу України за фактом того, що 1 березня ц.р. невстановлені особи біля будівлі виконкому Криворізької міської ради виголошували під прапорами Російської Федерації публічні заклики щодо вчинення дій, спрямованих на зміну меж території України та розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Слідчим відділом УСБУ в Миколаївській області розпочато кримінальне провадження за ч.2 ст.110 Кримінального кодексу України щодо активістів організацій «Молодежное единство», «Южний фронт», «Оплот» та «Сопротивление», які, розповсюджуючи численні листівки, та через соцмережі скликали 5 березня ц.р. мітинг «Ни шагу назад» біля будівель Миколаївської обласної ради та Миколаївської міської ради, спонукаючи під час заходу захопити органи місцевого самоуправління з метою незаконного обрання нового мера м.Миколаєва, який мав заявити про перепідпорядкування влади в регіоні місцевим органам та невизнання законної державної влади України.

В Одеській області слідчими СБУ ведеться кримінальне провадження за ч.1 ст.110 Кримінального кодексу України за вчинення 3 березня ц.р. протиправних дій невстановленими особами, які намагалися заблокувати Одеську облдержадміністрацію, публічно проголошуючи на мітингу біля ОДА заяви сепаратистського спрямування щодо відокремлення м. Одеси від України.

Головним слідчим управлінням СБУ провадиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за ст.113 (диверсія) Кримінального кодексу України про захоплення невстановленими особами 3 березня ц.р. місця дислокації відділу прикордонної служби «Керч» Державної прикордонної служби України, що має важливе оборонне значення.

Слідчий відділ УСБУ в Донецькій області провадить досудове розслідування у кримінальному провадженні за ст.341 Кримінального кодексу України за фактом захоплення 5 березня ц.р. будівлі Донецької обласної державної адміністрації.

6 березня ц.р. розпочато кримінальне провадження стосовно самопроголошеного «губернатора» Донеччини Павла Губарєва, затриманого співробітниками СБУ, за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч.2 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ст.341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд).

Головним слідчим управлінням СБ України 6 березня ц.р. розпочато досудове розслідування за фактом порушення депутатами Верховної ради АР Крим порядку, встановленого Конституцією України. Депутати, діючи умисно, з метою зміни меж території України, на позачерговому пленарному засіданні ухвалили рішення про входження АР Крим до складу Російської Федерації як її суб’єкта. За цим фактом розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

11 березня 2014
СБУ у Донецькій області попередила диверсію проти українських громадян

Служба безпеки України попередила у Донецькій області диверсію проти українських громадян та затримала 37-річного громадянина Російської Федерації, який займався створенням озброєної диверсійно-підривної групи для дестабілізації ситуації в Україні. Про це на брифінгу в СБУ повідомив голова Служби Валентин Наливайченко.

«Небезпека затриманого в тому, що це не звичайний злочинець, а підготовлений, фаховий диверсант. І така особа ходила по шахтарській землі з вибухівкою і створювала диверсійні групи для підготовки вибухів в громадських місцях з масовим перебуванням людей», - сказав Наливайченко.

«Це – груба робота іноземних спецслужб, причому в найгіршому її варіанті – диверсійному», - наголосив голова СБУ.

За даними Служби безпеки України, затриманий організував діяльність низки екстремістських груп, у тому числі забезпечив їх озброєнням та вибухівкою. Відомо, що він має досвід служби в гарячих точках Російської Федерації (Дагестані, Осетії тощо). В ніч з 10 на 11 березня його затримали співробітники СБУ у взаємодії з міліцією. Серед його особистих речей виявлено компоненти для виготовлення вибухового пристрою, зокрема, речовину, схожу на пластид, і детонатори. Службою безпеки України розпочато кримінальне провадження за частиною 1 статтею ст.263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).

Наливайченко зазначив, що головне завдання СБУ - запобігти скоєнню злочинів проти держави, проти наших громадян і убезпечити їх від диверсій. Тому особисто звернувся до всіх громадян – повідомляти про факти, підозри щодо можливих диверсій за телефоном довіри СБУ 0-800-501-482, який розміщений на офіційному сайті Служби.

11 березня 2014
Служба безпеки України за протиправні дії затримала А.Клінчаєва

10 березня ц.р. близько 23 години у Луганську співробітники Служби безпеки України затримали громадянина України Арсена Клінчаєва. Саме під його керівництвом днями радикальна луганська організації «Молода гвардія» разом із «російськими туристами» захопила Обласну державну адміністрацію, насильно примусила губернатора написати заяву про звільнення.

СБУ володіє інформацією, що А.Клінчаєв спланував разом з групою з 500 бойовиків захопити у Луганську обласні Управління СБУ, МВС та Державного казначейства. Кожному учаснику обіцяли по 150$ за ці протиправні дії.

З метою попередження насильницьких дій в регіоні, а також виходячи з наявності в діях А.Клінчаєва ознаки злочину, передбаченого ст. 110 Кримінального кодексу України (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Служба безпеки України прийняла рішення про затримання та доставку його в СІЗО.

Наразі А.Клінчаєву оголошено підозру у скоєнні злочинів, які розслідуються в рамках кримінального провадження, порушеного за ознаками вчинення злочинів, передбачених: ч.1 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч.1 ст. 294 (організація масових заворушень), ч.1 ст. 338 (наруга над державними символами) та ст. 341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд).

Міру запобіжного заходу А.Клінчаєву обере суд.

12 березня 2014
СБУ затримала шпигунську групу Збройних сил РФ

12 березня 2014 року о першій годині ночі співробітники УСБ України в Херсонській області виявили та затримали розвідгрупу Збройних сил РФ, яка проникла на територію Херсонської області з АР Крим поза пунктами контролю.

Метою цієї розвідгрупи було вивчення оперативної обстановки, отримання даних про передислокацію та ступінь готовності підрозділів Збройних сил України на території Херсонської області.

Групою іноземців проводилась розвідка стосовно 3-го зенітно-ракетного дивізіону (м. Каховка), 208-ї зенітно-ракетної бригади, підрозділу 79-ї автомобільної бригади.

Ватажком групи є громадянин Російської Федерації, офіцер військової розвідки ЗС РФ, 1981 р.н., уродженець Рязанської області.

Затриманий незаконно використовував паспорт громадянина України на ім’я Арбузова Євгена Сергійовича, 1986 р.н.

У своєму поясненні після затримання він визнав, що збирав інформацію розвідувального характеру: координати знаходження блокпостів прикордонних військ, розташування частин підрозділів ЗС України.

Служба безпеки України розслідує цей факт у встановленому законодавством України порядку та поінформувала МЗС України відповідно до українсько-російської Консульської конвенції.

12 березня 2014
Наливайченко закликає співробітників СБУ в Криму не піддаватися на провокації та тиск самопроголошених керівників Автономії

Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко закликає співробітників СБУ в Криму не піддаватися на провокації та тиск самопроголошених керівників Автономії. Про це йдеться у зверненні Наливайченка, оприлюдненому сьогодні.

«Шановні колеги, офіцери! Від імені колегії Служби безпеки України та від себе особисто закликаю Вас не піддаватися на провокації та тиск самопроголошених керівників Автономії. Знаємо, як вам зараз складно. Військовий злочинець, самозванець – Зима, буде заарештований військовою прокуратурою. Так само і його «хазяїн», той хто зруйнував корупцією Службу безпеки України, і зараз ховається у Севастополі. Обидва вони причетні й проходять по справі про масові вбивства мирних молодих людей в Києві», - підкреслив голова СБУ.

«Звертаюся до тих, хто не зрадив Присязі. Жоден рапорт на звільнення, який ви написали під прицілом автомата, не є легітимним. Ми захистимо усіх, хто, незважаючи на погрози та шантаж, залишається вірним Україні та нашим громадянам», - наголосив Наливайченко.

Він запевнив, що Служба безпеки України захистить і прийме дітей, дружин співробітників з Криму. Для цього вже зараз підготовлені місця у санаторіях в Одесі, Києві, Трускавці.

«Ми допоможемо тим, хто захоче проходити подальшу службу в підрозділах СБУ. Уся Служба безпеки України - з вами. Житлом, роботою в СБУ та заробітною платою забезпечимо. Разом з країною ми переживемо ці важкі випробування і станемо міцнішими. Ми сильніші тому, що ми – українці. Ми сильніші тому, що ми не зраджуємо. Ми з вами служимо Українському народу!» ,- сказав Наливайченко.

13 березня 2014
Суд заарештував російського громадянина на 2 місяці

12 березня ц.р. Шевченківський районний суд м. Києва у рамках розпочатого Службою безпеки України кримінального провадження за ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України обрав міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою терміном на 2 місяці громадянину Російської Федерації, який підозрюється у створенні озброєної диверсійно-підривної групи для дестабілізації ситуації в Україні та був затриманий 10 березня 2014 року у Донецьку.

13 березня 2014
Розпочато службове розслідування щодо дій колишнього керівництва УСБУ в Івано-Франківській області

Службою безпеки України створено спеціальну комісію і розпочато службове розслідування щодо протиправних дій колишнього керівництва Управління СБУ в Івано-Франківській області 18-19 лютого цього року. Розслідування перебуває на особистому контролі голови СБ України.

14 березня 2014
У Луганську Служба безпеки України затримала Олександра Харитонова

3 березня ц.р. у м. Луганськ співробітники Служби безпеки України затримали громадянина України Олександра Харитонова, лідера радикальної організації «Луганська гвардія».

Стосовно зловмисника розпочато кримінальне провадження за ознаками вчинення злочину, передбаченого ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 294 (масові заворушення) та ст. 341 (захоплення державних або громадських будівель чи споруд) Кримінального кодексу України.

За дозволом органів прокуратури його доправлено до Києва для пред’явлення обвинувачення.

14 березня 2014
Повідомлення для ЗМІ

Слідчим відділом Управління СБУ в Харківській області 14 березня 2014 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено кримінальне провадження за обставинами вчинення низкою представників радикальних організацій публічних закликів до зміни територіального устрою України з порушенням порядку, який встановлений Конституцією України, тобто за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч.1 ст.110 Кримінального кодексу України.

Зокрема, вказані особи оголосили про проведення 16 березня 2014 року на пл. Свободи у м. Харкові референдуму з метою створення на території Харківської області непередбачених діючим законодавством України місцевих органів управління з функціями органів державної влади.

14 березня 2014
Затримано військового шпигуна

14 березня ц.р. близько 10 години в районі тимчасового пункту пропуску «Чонгар» затримано громадянина Російської Федерації, що прямував у бік АР Крим.

Під час особистого догляду у затриманого виявлено автомат АКС-74 з 5 магазинами, спорядженими бойовими набоями. Він був одягнутий у чорну форму спецпризначенця без розпізнавальних знаків.

При собі іноземець мав кілька посвідчень на різні прізвища. Службою безпеки України здобуто документ, який підтверджує, що затриманий є співробітником військової розвідки збройних сил Російської Федерації.

Встановлено, що громадянин РФ виконував шпигунсько-диверсійні завдання на території Херсонської області.

Управлінням СБ України у Херсонській області здійснюються невідкладні оперативно-слідчі дії зі встановлення спільників порушника.

Відповідні документи у цій справі скеровані до Європейського Суду з прав людини для долучення до доказової бази Заяви № 20958/14, Україна проти Росії, від 13 березня 2014 року.

СБУ приділятиме особливу увагу, щоб усі факти незаконної, небезпечної діяльності, яка грубо порушує Конвенцію про захист прав людини та основоположних свобод, доводились до відома Європейського Суду з прав людини та Ради Безпеки ООН.

15 березня 2014
ЗВЕРНЕННЯ голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка та міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова

У зв'язку з надзвичайною суспільно-політичною ситуацією, що склалася в країні, загостренням криміногенної обстановки і системними провокаціями з боку іноземних громадян в Криму і на південному сході України, закликаємо і вимагаємо від усіх громадян негайно здати в органи МВС вогнепальну зброю, що не є законно зареєстрована належним чином.

Наказуємо працівникам МВС та СБУ негайно приступити до виявлення незаконної зброї, її вилучення та безумовного і ретельного притягнення до відповідальності всіх осіб, які не здали зброю, по всій строгості закону НЕЗАЛЕЖНО ВІД ПОЛІТИЧНОЇ ПРИНАЛЕЖНОСТІ та участі у громадських формуваннях правопорядку.

Ми повинні разом негайно зупинити насильство на вулицях наших міст і захистити життя і здоров'я людей. Це безпека кожного із нас, наших родин, усіх громадян.

Розраховуємо на розуміння громадян України і підтримку всіх справжніх патріотів у цей вкрай напружений час!

(Эти слова во многом относились и к боевикам майдана, которые вооружились во время мятежа на Западной Украине и активно начинали включаться в криминальные разборки, угрожая даже лично Авакову - БГ)

16 березня 2014
На Запоріжжі затримано озброєну групу осіб

Співробітники СБУ у взаємодії з працівниками міліції затримали в Запорізькій області групу осіб, які підозрюються у скоєнні злочину, передбаченого ст. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

У зловмисників вилучено вогнепальну зброю, набої, вибухівку та спецзасоби. У рамках розпочатого кримінального провадження встановлено, що зловмисники планували здійснити заходи, які могли призвести до дестабілізації ситуації в Запорізькій області.

У зв'язку із загостренням криміногенної обстановки і системними провокаціями з боку іноземних громадян в Криму і на південному сході України, органи СБУ та МВС здійснюють комплекс заходів з метою вилучення з незаконного обігу зброї та притягнення до відповідальності осіб, винних у незаконному поводженні зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами.

18 березня 2014
На Дніпропетровщині СБУ відкрила кримінальне провадження, щодо осіб, причетних до розповсюдження сепаратизму через Інтернет

14 березня ц.р. слідчим відділом Управління СБ України у Дніпропетровській області розпочато досудове розслідування у кримінальному проваджені за ознаками правопорушення, передбаченого ч.1 ст.110 КК України (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) стосовно групи осіб, які через Інтернет публічно закликали до зміни територіального устрою України на порушення порядку, встановленого Конституцією України.

Співробітники СБУ встановили трьох правопорушників, мешканців Дніпропетровська, що належать до однієї з радикальних організацій, яка позиціонує свою діяльність, як «визвольний рух Південно-Східних регіонів України».

15 березня у помешканнях цих осіб, за рішенням слідчого судді, проведено обшуки, під час яких правоохоронці вилучили комп'ютерну техніку та агітаційно-пропагандистські матеріали деструктивного характеру.

Триває слідство.

19 березня 2014
Службою безпеки України припинено діяльність двох диверсійних груп, які діяли в Луганській області

9 березня ц.р. співробітники Служби безпеки України затримали трьох осіб, які підозрюються у створенні диверсійних груп на території Луганщини, зокрема, лідера угруповання та колишнього полковника міліції.

Встановлено п’ять професійно облаштованих конспіративних квартир для розміщення диверсійних груп. Під час обшуку в приміщеннях виявлено детальні інструкції із завданнями для дестабілізації ситуації в державі, захоплення будівель органів влади та зриву виборів президента України у травні цього року. Вилучено також нарізну вогнепальну зброю, інструкції зі стрілкової справи, списки учасників груп та гроші. Зловмисники здійснювали суспільно-небезпечні акції, провокували бійки з міліцією, тероризували місцевих активістів.

Отримані дані, у тому числі покази затриманих, свідчать про те, що на території регіону діяли дві підготовлені диверсійні групи. У рамках кримінального провадження, розпочатого за ознаками злочину, передбаченого статтею 258 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи), Служба безпеки України встановлює всіх учасників диверсійних угруповань та здійснює заходи з їх затримання.

20 березня 2014
СБУ затримала російського шпигуна

Служба безпеки України затримала громадянина Російської Федерації В.Макарова, кадрового співробітника Головного розвідувального управління Генерального штабу збройних сил РФ.

Встановлено, що іноземець протягом двох років перебував на території України під чужими установчими даними, як громадянин України, і активно вербував наших громадян, переважно військовослужбовців, для отримання інформації, що становить державну таємницю.

Крім того, під прикриттям співробітника ГО «Антикорупційний комітет України» російський шпигун збирав компрометуючі матеріали корупційного характеру на посадових осіб держави та передавав їх до Росії для шантажу українських посадовців.

20 березня ц.р. у м. Чернігів зловмисника затримано «на гарячому» під час одержання ним документації з грифом «таємно» стосовно новітніх систем самонаведення боєголовок. Згідно з висновком державного експерта з питань таємниці, документи, отримані іноземцем, належать до відомостей, розголошення яких створює загрозу національним інтересам і безпеці держави.

СБ України розпочала кримінальне провадження за ч.1 ст 114 (шпигунство) Кримінального кодексу України.

21 березня 2014
СБУ застерігає керівників південно-східних областей про злочинність сепаратистських дій

У зв’язку з намірами реалізувати у південно-східних областях нашої держави так званий «сепаратистський сценарій», публічним поширенням іншої провокаційної інформації Служба безпеки України попереджає керівників органів місцевої влади про злочинність дій, що створюють передумови до скоєння злочинів, передбачених ст.ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади) та 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

Службою безпеки України уже розпочато досудове розслідування у 22 кримінальних провадженнях за фактами сепаратистської діяльності.

За такі протиправні дії затримано 7 (сімох) громадян України, зокрема самопроголошених «керівників» місцевої влади, стосовно яких українськими судами обрано запобіжний захід у вигляді перебування під вартою.

Служба безпеки України спільно з МВС України вживатиме жорстких законних заходів для припинення таких злочинів.

22 березня 2014
Служба безпеки України за сепаратистські дії затримала у Донецьку М.Чумаченка

Служба безпеки України відповідно до рішення суду у м.Донецьку затримала лідера так званого «народного ополчення Донбасу» Михайла Чумаченка та висунула йому офіційну підозру у підготовці до вчинення злочинів, передбачених ст.ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади) та 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України.

У затриманого вилучено матеріали, які свідчать про наміри сьогодні під час проведення масового заходу у Донецьку закликати учасників до незаконних дій, зокрема до силового захоплення приміщення обласної державної адміністрації.

Також встановлено, що затриманий планував проголосити себе «народним губернатором».

Українським судом затриманому буде обрано міру запобіжного заходу.

22 березня 2014
СБУ затримала в Одесі диверсійну групу

22 березня ц.р. Службою безпеки України в Одесі затримано злочинну диверсійну групу у складі чотирьох осіб, озброєну автоматами АКС-7,62 та пістолетами. Група планувала здійснити збройний напад на військову частину, дислоковану в Одеській області, та заволодіти вогнепальною зброєю. Зловмисники також планували залучити до протиправної діяльності до ста підготовлених осіб із досвідом військової служби або участі у бойових діях.

Головним завданням диверсантів була дестабілізація соціально-політичної ситуації в Одеському регіоні, організація масових заворушень сепаратистської спрямованості. Для створення резонансу у ході масових мітингів планувалась захоплення адміністративних будівель, насильство над цивільним населенням, опір представникам влади із використанням зброї та вибухових речовин.

Керівник групи з дотриманням заходів конспірації здійснював контакти з представниками російських спецслужб в АР Крим.

24 березня 2014
Співробітники СБУ в центрі столиці та передмісті Києва вилучили зброю і вибухівку

Співробітники Служби безпеки України спільно з ГУ МВС України викрили протиправну діяльність осіб, причетних до незаконного обігу зброї і вибухових речовин в столиці та Київській області.

20 березня ц.р. було вилучено вибухівку в центрі столиці. Правоохоронці встановили, що зловмисники сховали її в одній з будівель поблизу Майдану Незалежності. Дві тротилові шашки загальною вагою 400 грамів були виявлені за вентиляційною трубою біля одного з під’їздів будинку на вул. Б.Грінченка.

У ході подальших заходів 24 березня ц.р. співробітники СБУ спільно з працівниками міліції на території Білодубравського лісництва в м. Києві, на відстані 1,5 км від вул. Радистів, виявили схованку, з якої із залученням вибухо-технічної лабораторії МВС України вилучено 13 тротилових шашок загальною вагою 2,6 кг, три пістолети, обріз мисливської гладко ствольної рушниці, 120 набоїв до автомата Калашнікова, 103 набої до пістолетів «ТТ», «ПМ», і «Кольт».

Наразі органами внутрішніх справ здійснюються слідчі дії щодо документування протиправної діяльності зловмисників для прийняття процесуального рішення.

27 березня 2014
Служба безпеки України викрила в столиці групу провокаторів

У Києві Служба безпеки України викрила групу осіб, які намагалися дестабілізувати ситуацію у столиці шляхом провокування сутичок, протиправних дій стосовно мирних громадян, співробітників правоохоронних органів.

Провокатори у кількості майже 40 осіб на чолі з громадянином України Сергієм Р. в центрі столиці, на Майдані Незалежності та поблизу, отримали злочинне замовлення на дискредитацію мирних громадських акцій у Києві.

22 березня ц.р. співробітники СБУ та МВС України здійснили обшук у орендованому цією організацією приміщенні на території одного зі столичних підприємств.

Правоохоронці вилучили пістолет іноземного виробництва, 50 бронежилетів, 40 армійських касок, схожих на ті, що використовували майданівці, набої до гладкоствольної та нарізної зброї.

Правопорушники здійснювали незаконний збір персональних даних про громадян України – учасників мітингів, представників громадських об’єднань.

СБУ продовжує роботу з виявлення і припинення діяльності подібних провокаторів у Києві та інших містах України.

29 березня 2014
Служба безпеки України видворила громадянина РФ за розпалювання міжнаціональної ворожнечі

Служба безпеки України встановила, що громадянин РФ, член російської неонацистської організації «Чорна сотня» Антон Раєвський, котрий перебуваючи в м. Одеса та виконуючи завдання спецслужб Росії, намагався створити диверсійно-підривну групу з числа мешканців Одеської області для дестабілізації суспільно-політичної ситуації у регіоні.

Здобуто достовірні дані про підготовку іноземцем матеріалів із публічними закликами до розв’язання агресивної війни шляхом вторгнення на територію Одеської області Збройних Сил РФ, котрі дислокуються на території невизнаної Придністровської-молдавської Республіки (ПМР). Вказана група повинна була спровокувати збройний конфлікт на одному із контрольно-пропускних пунктів на кордоні з Одеською областю.

Виявлено матеріали, які свідчать про розпалювання міжнаціональної ворожнечі та містять публічні заклики до фізичного знищення українців та євреїв, котрі проживають в Одесі та області.

З метою недопущення вчинення злочинів, передбачених статтями 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії) та 436 (Пропаганда війни) Кримінального кодексу України Служба безпеки України видворила іноземця за межі нашої держави та заборонила в’їзд в Україну.

31 березня 2014
СБУ затримала шпигуна з придністровського КДБ

30 березня ц.р. Службою безпеки України припинено розвідувальну акцію Комітету державної безпеки самопроголошеної Придністровської Молдавської Республіки, спрямовану проти України.

У результаті проведення спецоперації контррозвідка СБ України затримала «на гарячому» капітана КДБ самопроголошеної ПМР С. Кузьмука під час його зустрічі з агентом – громадянином України.

Встановлено, що шпигун намагався налагодити канал незаконного постачання зброї та боєприпасів з території Придністров’я в Україну з метою дестабілізації суспільно-політичної ситуації та зриву виборів президента України. Крім того, офіцер КДБ збирав розвіддані стосовно військових частин Збройних сил України, їх передислокації, стану боєготовності, сил та засобів Державної прикордонної служби України.

Власними показами С. Кузьмук підтвердив свою належність до кадрового складу КДБ ПМР та повідомив, що безпосереднє керівництво розвідувальною операцією проти України та створення каналу постачання зброї в нашу державу здійснював співробітник Управління розвідки (так зване управління А) КДБ ПМР Стахурський Анатолій Володимирович.

Враховуючи наявність у С.Кузьмука паспорта громадянина Молдови, розпочато процедуру передачі його до правоохоронних органів Республіки Молдова.

31 березня 2014
СБУ у центрі Києва затримала штурмовиків

31 березня ц.р. Служба безпеки України затримала в центрі Києва громадянина РФ О.Бахтіярова, одного з лідерів Євразійської спілки молоді Росії.

Співробітники СБУ припинили незаконні дії О.Бахтіярова, який готував групу осіб під виглядом громадських активістів для злочинного захоплення Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Правопорушник залучив до свого злочинного наміру до 200 осіб, виділив грошову винагороду, організував придбання «коктейлів Молотова», бит, розсувних драбин та іншого знаряддя для штурму урядових приміщень. О.Бахтіяров пообіцяв учасникам штурму грошову винагороду до 500 доларів США кожному.

За задумом О.Бахтіярова штурм мав дестабілізувати ситуацію в Україні і зірвати президентську виборчу кампанію.

Крім того, для висвітлення штурму парламенту та кабміну О.Бахтіяров домовився з окремими російськими телеканалами про відеозйомку провокації.

Під час проведення оперативно-розшукових заходів співробітники СБУ вилучили у зловмисників «коктейлі Молотова», готівку та знаряддя для провокацій.

Наразі відбуваються допити, документування та слідство у справі.

26 квiтня 2014
Антитерористичний центр при СБ України інформує:

Станом на 16 годину 26 квітня у ході виконання Антитерористичної операції силами підрозділів МВС України, Збройних сил України та СБ України проводяться заходи з недопущення переміщення бойовиків та доставки засобів їх підкріплення до міста Слов’янськ.

Силами підрозділів АТО поблизу Слов’янська обладнано та укріплено чотири блокпости. Організована бойова служба з метою недопущення переміщення озброєних сепаратистів.

Особовий склад підрозділів, задіяних в АТО, окрім виконання бойових завдань, проводить роз’яснювальну роботу з мирним населенням регіону. Військовослужбовці наголошують, що їхня мета – знешкодити озброєних злочинців, які тероризують мирних людей, та в жодному разі не допустити жертв серед цивільного населення.

(Дальше начинается уже новый этап гражданской войны, вошедший в историю под абревиатурой АТО и продолжающийся по сей день. - БГ)

"ЦАРСКIЙ КIЕВЪ"  22.11.2015

Главная Каталогъ

Рейтинг@Mail.ru