7 декабя в резиденции Предстоятеля УПЦ на территории Свято-Успенськой Киево-Печерской Лавры состоялось заседание Священного Синода Украинськой Православной Церкви.

Мы сообщаем, что на этом заседании наша Церковь в очередной раз зафиксировала акты давления на Нее со стороны гражданских властей, якобы, конституирующих свое отделение от Церкви. Наиболее ярко об этом сказано в журналах №№ 41 и 42. Мы приводим список деяний государства из журнала № 42, которые ставят под сомнение ее лояльное отношение к нашей Святой Церкви.

Бѣлая Гвардiя


ЖУРНАЛ № 42

У засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія —

МАЛИ МІРКУВАННЯ про тиск та кримінальні переслідування єпископату, духовенства та вірних Української Православної Церкви.

Довідка:

Після Собору єпископів Української Православної Церкви, який відбувся 13 листопада 2018 року, на єпископат, духовенство та вірних Української Православної Церкви чиниться тиск та здійснюються безпідставні кримінальні переслідування.

Зокрема, архієреїв Української Православної Церкви викликають на «розмови» до Служби безпеки України та створюють перешкоди при перетині державного кордону України.

23 листопада 2018 року Міністерство юстиції України скасувало рішення про державну реєстрацію права користування на комплекс споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври за Почаївською Лаврою.

28 листопада 2018 року Кабінет Міністрів України скасував своє розпорядження від 17 липня 2003 року «Про виключення зі складу Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника споруд Свято-Успенської Почаївської Лаври».

28 листопада 2018 року, вперше за 30 років, відбулася перевірка комісією Міністерства культури України культурних цінностей, що знаходяться в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

30 листопада 2018 року правоохоронними органами було проведено обшук на території підсобного господарства Києво-Печерської Лаври у с. Вороньків Бориспільського району Київської області.

1 грудня 2018 року виклики на допит в Службу безпеки України отримали 20 священнослужителів Рівненської та Сарненської єпархій Української Православної Церкви.

3 грудня 2018 року проведені обшуки в кафедральних соборах, єпархіальних управліннях, храмах і навіть в приватних помешканнях священнослужителів Української Православної Церкви в Житомирі, Овручі і Коростені.

5 грудня 2018 року були допитані 12 священнослужителів Рівненської та Сарненської єпархій Української Православної Церкви у кримінальному провадженні за ст. 111 КК України (Державна зрада) та ст. 161 КК України (Розпалювання релігійної ворожнечі).

5 грудня 2018 року Кременецько-Почаївський заповідник провів перевірку наявності церковних цінностей в Свято-Успенській Почаївській Лаврі.

УХВАЛИЛИ:

Констатувати, що з боку органів державної влади вчиняються безпідставні кримінальні переслідування та здійснюється тиск на єпископат, духовенство та вірних Української Православної Церкви з метою примусити їх взяти участь у так званому об’єднавчому соборі. Вважати такі дії порушенням конституційного права громадян України на свободу віросповідання.

Просити Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія повідомити Помісні Православні Церкви, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, міжнародні правозахисні організації, дипломатичні установи про тиск та кримінальні переслідування духовенства та вірян Української Православної Церкви.

ОФИЦИАЛЬНЫЙ САЙТ УПЦ

"ЦАРСКIЙ КIЕВЪ"  

Главная Каталогъ

Рейтинг@Mail.ru